Aktualności
Krajowi i międzynarodowi specjaliści, autorzy publikacji naukowych, wieloletni lekarze i praktycy w leczeniu tlenem w medycynie hiperbarycznej podzielą się wiedzą na temat intensywnej terapii, medycyny hiperbarycznej oraz medycyny ratunkowej w ramach bloku merytorycznego SALMED – MEDYCYNA RATUNKOWA.
Seminarium naukowe pod tytułem „Medycyna Hiperbaryczna – Fakty i Kontrowersje”, które odbędzie się 12 kwietnia 2016 w ramach targów SALMED, dedykowane jest lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, a także nurkom, którzy chcą pozyskać wiedzę
i umiejętności praktyczne w zastosowaniu tlenu hiperbarycznego tak w intensywnej terapii, medycynie hiperbarycznej, jak i w postępowaniu w wypadku nurkowym. Seminarium towarzyszyć będą warsztaty umiejętności organizowane przy współudziale zaproszonych firm medycznych „Systemy podaży i metody monitorowania tlenoterapii”, a wraz z jego ukończeniem uczestnicy otrzymają dyplomy oraz 8 punktów edukacyjnych.
Zagadnienia poruszane podczas wydarzenia dadzą między innymi odpowiedź na pytania: czy jest miejsce w dzisiejszej medycynie na leczenie tlenem hiperbarycznym; kiedy i dlaczego stosować tlen hiperbaryczny w intensywnej terapii; jaka jest rola tlenu w leczeniu wypadków.
Organizatorem Seminarium jest Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, sekcja Medycyny Hiperbarycznej, przy współudziale Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Wielkopolskiego Centrum Terapii Hiperbarycznej oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki
i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje prof. dr. hab. med. Krzysztof Kusza, Konsultant Krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
Więcej informacji na temat wydarzeń: www.salmed.pl
Kontakt dla mediów:
Marta Rybko
tel. +48 61 869 2041
e-mail: marta.rybko@mtp.pl
autor
Poprzedni artykuł Lista aktualnosci Następny artykuł